Karpofly Fantom Light Race Series 2

0,00 €
S DPH
Množstvo

FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 je veľmi ľahká, mimoriadne skladná a komfortná sedačka určená pre cross coutry pilotov, ktorú môžete lietať s doskou aj bez dosky. FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 je vybavený systémom DPS a unikátnym INFLATEBLE chráničom s certifikáciou LTF.

Úložný priestor

Úložný priestor má mimoriadne veľký vstupný otvor pre jednoduché ukladanie vecí. V tomto priestore nájdete kapsu pre camelbag s vyvedením na ramenný popruh a na ramene kapsu pre vysielačku. Koniec zipsu je umiestnený tak, aby sa do neho nezachytávali šnúrky od padáku. Drobné predmety možno uložiť do dvoch postranných vreciek umiestnených na neoprénovom kokónu.

Pultík

pultik FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 má integrovaný pultík na prístroje, ktorý je osadený slnečnou clonou. Do pultíku možné nainštalovať brzdiaci G-Shute padáčik. Rozmer plochy určený pre prístroje je 26 cm x 15,5 cm.

Zapínanie, použité spony

K jednoduchosti zapínania prispeli tiež spony od Rakúskej firmy AustriAlpin, ktoré sa tešia veľkej popularite vďaka kvalitnému spracovaniu a vysokej spoľahlivosti. Spony COBRA, ktoré sú použité u FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 majú 10 ročnou životnosť. Postroj FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 je vybavený DPS systémom (Double Pulley System). DPS systém (Double Pulley System) je novinka firmy Karpo FLY, ktorá uľahčuje nastavovanie a vloženie nôh do kokónu. DPS (Double Pulley System) je kladkový systém, ktorý umožňuje jednoduché nastavovanie dĺžky kokónu (a to aj za letu) jednoducho pomocou posúvania uzla. Druhou nezanedbateľnou výhodou je ľahké nastupovanie do kokónu. Vďaka DPS systému je kokon aj pri štarte plne otvorený čo spôsobuje, že sa nám kokon pri štarte nevyhrnie nahor (nad kolená), a vďaka tomu vložíme nohy do kokónu ľahšie a nemusíme si kokon podávať rukami a strácať kontrolu nad riadením padáku tesne po štarte, keď ešte máme malú výšku. Po narovnaní nôh sa kokon vďaka DPS automaticky zatiahne.

Geometria

U postroja je citlivo zvolená výška hlavných karabín tak, aby sedačka bola príjemná pre ovládanie počas krúženia v termike. FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 si zamilujú piloti, ktorí majú radi pokojný a točivý postroj.

Pre koho je postroj určený

Postroj Fantóm FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 je určený pre cross country pilotov, ktorí hľadajú skladný, ľahký a komfortný postroj s nadštandardnou bezpečnosťou.

Bezpečnosť

Postroj FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 sa pýši veľmi vysokou bezpečnosťou. O bezpečnosť pilota sa stará unikátny INFLATABLE PROTECTOR.

INFLATABLE PROTEKTOR - ako fungujefantom-light-race-series-2

Čo vlastne INFLATABLE protektor je a ako funguje. INFLATABLE protektor môžeme prirovnať k nafukovaciemu lehátku s ktorým, si užívate na priehrade alebo na vlnách pri mori. INFLATABLE protektor je vyrobený v tvare chrániča pre paragliding. INFLATABLE protektor si pred štartom pomocou nafukovacej hadičky nafúknete rovnako, ako už spomínaný nafukovací matrac na vodu. Po nafúknutí je INFLATABLE protektor pripravený vás chrániť v prípade, keď to bude potrebné. Po pristátí jednoducho otvoríte ventilček a idete baliť padák. V priebehu balenia padáku sa vzduch z INFLATABLE protektora postupne uvoľňuje. Po zbalení padáku vytlačíte z INFLATABLE protektora zvyšok vzduchu a postroj je pripravený na zabalenie do batohu. Z objemu postroja budete v šoku a budete premýšľať, či je vôbec možné, aby bol postroj s kokonom tak malý. ÁNO je to možné vďaka vynálezu firmy Karpo FLY menom INFLATABLE protektor !!! Pozor nezamieňať s protektormi nafukovanými vzduchom po štarte, ktoré sa používajú u postrojov 2 v 1. Tieto, protektory majú spoločné len to, že sa plnia vzduchom, aj keď každý iným spôsobom. Kým INFLATABLE protektor si nafúknete pred štartom sami a ste okamžite chránení, vzduchový protektor sa nafukuje po štarte v priebehu cca 5 sekúnd (ak sa vôbec nafúknu) čo znamená, že v prvých chvíľach po štarte ste bez akéhokoľvek chrániča !!!

Kontejner pre záložní padák

fantom-light-race-series-2

Kontajner pre záložný padák je už tradične väčší pre ľahšie vyhodenie záložného padáku. Ten je chránený dvoma chlopňami, ktoré po vytiahnutí poistných ihiel úplne sprístupní plnú svetlosť kontajnera pre bezproblémové vytiahnutie záložného padáku. Bočná kľučka je vyvedená do zorného poľa a vďaka ergonómii je ľahko uchopiteľná aj v zimnej rukavici !!!

Veľkosti

Postroj FANTOM LIGHT RACE SERIES 2 sa vyrába v troch veľkostiach S, M a LFantom Light Race Series 2 velkosti

Farebné varianty: Čierno / tyrkysová

Sériové vybavenie: Karabíny Double speed , Protektory, Kľuka pre vyhodenie záložného padáku

Doplnková výbava: Záložné padáky radu RS, Vypínač na navijak G-Chute

No customer reviews for the moment.