Karpofly Fantom Extralight

0,00 €
S DPH
Množstvo

Dovoľujeme si vám predstaviť novy model postrojov radu FANTOM. Jedna sa o postroj FANTOM extralight. Pri vývoji tohto postroja bolo našim cieľom znížiť váhu postroja na minimum pri použití kvalitných pevných materiálov. Na postroji je použitá Cordura 180 g / m2 a na kokónu je neoprén s hrúbkou 3 mm (nie tenký nylon nie tenký streč materiál). Určite by šlo váhu znížiť ešte viac, ale v tom prípade by sme museli použiť materiály s nižšou gramážou, čím by došlo k zníženiu životnosti postroja. A preto sme sa rozhodli nezávodiť o čo najnižšiu váhu a ponechali sme ju na príjemných 4 kilogramoch vo veľkosti S. Aj tak je jeho najväčšou prednosťou skladnosť a bezpečnosť.

fantom-extralight-velkosti

SKLADNOSŤ

Vďaka unikátnemu INFLATABLE protektoru je neuveriteľné v ako malý balíček sa postroj s kokonom dá zabaliť. Postroj FANTOM extralight po vyfúknutí vzduchu z chrániča zabalíte do obalu s rozmermi dĺžka 37 cm, šírka 13 cm, výška 34 cm. Čo je neuveriteľných 16,35 litrov objemu. Ak si uvedomíme, že sa jedná o postroj s kokonom ušitého z pevného materiálu, s protektorom, je skladnosť Fantóma extralight excelentná.

BEZPEČNOSŤ

Aj v oblasti bezpečnosti hrá prím INFLATABLE protektor. Vďaka jeho unikátnym vlastnostiam, extrémne ľahkej váhe sme si mohli dovoliť protektor rozprestrieť po celej dĺžke postroja. Takže INFLATABLE protektor nechráni pilota len pod zadkom, ale chráni aj jeho chrbát. Čo u tak ľahkých postrojov nie je štandardom. Konkurencia používajúce štandardné molitanové chrániče a ich modifikácie musia na dosiahnutie nižšej váhy, protektory skracovať čím samozrejme znižuje bezpečnosť pilota. Úplne štandardné je že protektor dajú iba pod zadok a chrbát nechajú bez ochrany. Toto nebezpečné riešenie u postrojov radu FANTOM nenájdete. Nám na Vašom bezpečí záleží. A dokážeme pre Vás vyrobiť postroj ako ľahký tak i bezpečný. Ako dôkaz sú výsledky testov, kedy INFLATABLE protektor poráža štandardné protektory rozdielom triedy.

PRE KOHO JE POSTROJ URČENÝ

Postroj je určený pre pilotov, ktorí hľadajú: • Ľahký postroj • Komfortný postroj • postroj s nadštandardnou bezpečnosťou (FANTOM extralight je najbezpečnejším postrojom vo svojej kategórii) • postroj vyrobený z veľmi kvalitných materiálov s vysokou gramážou (materiál vyššej gramáže predlžuje životnosť postroja)

INFLATABLE PROTEKTOR – ako funguje

Čo vlastne INFLATABLE protektor je a ako funguje. INFLATABLE protektor môžeme prirovnať k nafukovaciemu lehátku s ktorým, si užívate na priehrade alebo na vlnách pri mori. INFLATABLE protektor je vyrobený v tvare chrániča pre paragliding. INFLATABLE protektor si pred štartom pomocou nafukovacej hadičky nafúknete rovnako, ako už spomínanú nafukovaciu madrac na vodu. Po nafúknutí je INFLATABLE protektor pripravený vás chrániť v prípade, keď to bude potrebné. Po pristátí jednoducho otvoríte ventilček a idete baliť padák. V priebehu balenia padáku sa vzduch z INFLATABLE protektora postupne uvoľňuje. Po zbalení padáku vytlačíte z INFLATABLE protektora zvyšok vzduchu a postroj je pripravený na zabalenie do batohu. Z objemu postroja budete v šoku a budete premýšľať, či je vôbec možné, aby bol postroj s kokonom tak malý. ÁNO je to možné vďaka vynálezu firmy Karpo FLY menom INFLATABLE protektor !!! Pozor nezamieňať s protektormi nafukovanými vzduchom po štarte, ktoré sa používajú u postrojov 2 v 1. Tieto, protektory majú spoločné len to, že sa plní vzduchom, aj keď každý iným spôsobom. Kým INFLATABLE protektor si nafúknete pred štartom sami a ste okamžite chránení, vzduchový protektor sa nafukuje po štarte v priebehu cca 5 sekúnd (ak sa vôbec nafúknu) čo znamená, že v prvých chvíľach po štarte ste bez akéhokoľvek chrániča !!!

No customer reviews for the moment.