Karpofly Neon

0,00 €
S DPH
Množstvo

Moderné postroj nielen pre výcvik paraglidingu. Neon je postroj určený nielen pre žiakov na kurze paraglidingu, ale aj pre začínajúcich pilotov a pokročilých pilotov. Veľký dôraz je kladený na bezpečnosť a vyváženie postroje pre pohodlné nasadnutie a vysednutie. Jednoduchý nástup umožňujú postranné V popruhy a rozšírená doska, po ktorej pilot ľahko vkĺzne do postroja. Konštrukcia a ergonómia umožňuje ľahký pohyb, ktorý je potrebný pre nácvik štartu. O bezpečnosť je postarané pomocou penového chrániča, ktorý účinne tlmí pády. Neon je prispôsobený pre drsné zaobchádzanie vďaka novým pevným materiálom. Spodná časť a boky postroja sú vyrobené z vysoko oderu odolného materiálu (UKORDA). Materiál sa vyznačuje silnou odolnosťou proti opotrebeniu, pritom má atraktívny vzhľad a moderný dizajn. V oblasti chrbta je použitý aktívny odvetratelný materiál (TEBOX). Štruktúra látky umožňuje počas náročnej aktivity cirkuláciu vzduchu a tým podporuje účinné odvetranie potu.

ÚLOŽNÝ PRIESTOR

ulozny priestor neon Úložný priestor má mimoriadne veľký vstupný otvor pre jednoduché ukladanie vecí. V tomto priestore nájdete kapsu pre camelbag s vyvedením na ramenný popruh a vrecko pre vysielačku s prestupom na VOX na ramene. Koniec zipsu je ukončený v mieste, aby v ňom nezostávali šnúry počas manipulácie s padákom. Drobné predmety možno uložiť do dvoch postranných vreciek z neoprénu, vpravo s magnetom pre jednoduché vkladanie a vyberanie vecí a vľavo so zipsom pre vloženie vecí, o ktoré by sme neradi prišli.

ZAPÍNANIE, POUŽITÝ SPONY

K jednoduchosti ovládania prispeli tiež spony, po dlhom premýšľaní padla voľba na zapínanie PTL-LOCK od nemeckej firmy Finsterwalder, a to z týchto dôvodov: jednoduché ovládanie vynikajúca optická kontrola zapnutia 100% spoľahlivá za akýchkoľvek podmienok (piesok, blato, sneh a ďalšie) aretačná poistka odolná nečistotám. Nízka váha PTL-LOCK, nedá sa zapnúť inak, ako jedným správnym spôsobom. Proces spojenia oboch častí spony vytvára spoľahlivý zámok, ktorý svojou konštrukciou zo zásady znemožňuje prípadné nedocvaknutie spoja, ktoré sa stáva u obojstranných press praciek.

GEOMETRIA

U postroja je citlivo zvolená výška karabín tak, aby sedačka nebola tupá a ani veľmi senzitívna. Použité postranné V popruhy ovládajú výšku prednej a zadnej hrany dosky. Pri nasadaní je predná hrana dosky naklonená v nižšej pozícii, po usadnutí je vďaka vyváženiu ťažiska predná hrana pritiahnutá späť do letovej polohy. Predklonením v sede dochádza pomocou V popruhu k preneseniu sily, ktorá zadnú hranu dosky zdvihne a tým umožní prirodzene vysadnúť z postroja na pristátie.

PRO KOHO JE POSTROJ URČENÝ

Využiteľnosť postroja NEON je naozaj široká. Neon svojou konštrukciou a geometriou je vhodný, nielen pre výcvik paraglidingu. Po NEON siahnu najmä rekreačné piloti, ale aj skúsení paraglidisti, ktorí netúžia po postroji s COCONOM.

BEZPEČNOSŤ

Vysokú bezpečnosť zaručuje protektor, ktorý je tvorený jednotlivými na seba nadväzujúcimi segmenty, ktoré nám dovolili účinne znížiť hmotnosť postroja. Segmentový protektor účinne absorbuje tvrdý kontakt pilota so zemou. Chráni celý chrbát vrátane priestoru pod doskou.

KONTEJNER PRE ZÁLOŽNÝ PADÁK

zalozak neon Kontajner pre záložný padák je už tradične väčší pre ľahšie vyhodenie záložného padáku. Ten je chránený štyrmi chlopňami, ktoré po vytiahnutí poistných ihiel úplne sprístupní plnú svetlosť kontajnera pre bezproblémové vytiahnutie záložného padáku. Bočná kľučka je vyvedená do zorného poľa a vďaka ergonómii je ľahko uchopiteľná aj v zimnej rukavici !!!

VEĽKOSTI :

Postroj Neon sa vyrába v troch veľkostiach S, M a L. Pre jednoduchý výber veľkosti si preštudujte technické parametre.

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ VEĽKOSŤ

K správnemu stanoveniu veľkosti postroja Vám pomôžu nižšie uvedené informácie a tabuľka s technickými parametrami: Pri výbere veľkosti postupujeme nasledovne. Zmeriame vzdialenosť "H" od sedáku ku krku. Odpočítame 5 cm a výsledný rozmer si porovnáme s rozmerom v tabuľke technických parametrov. Následne zmeriame rozmer "L" odčítame 6 cm a výsledný rozmer opäť porovnáme v tabuľke technických parametrov. Na základe zistených údajov vyberieme veľkosť postroja.

TECHNICKÉ PARAMETRE :

Veľkosť

S

M

L

Doporučená výška

145 - 159

160 - 179

180 - 200

Šírka dosky

33

35

37

Dĺžka dosky

32

34

38

Dĺžka sedu rozmer - L

40

42

46

Dĺžka chrbáta rozmer - H

60

62

68

Výška karabín

42

44

46

Min. a max. rozteč medzi karabinami

40 – 50 cm

40 – 50 cm

40 – 50 cm

Objem priestoru pre záložný padák

8 732 cm3

9 492 cm3

10 251 cm3

Maximálny objem záložneho padáku

6 400 cm3

7 790 cm3

8 550 cm3

Váha postroja

3,70 kg

4,20 kg

4,70 kg

FAREBNÉ VARIANTY: Čierno / zelená SÉRIOVÉ VYBAVENIE: Karabíny Double speed Protektory Kľuka pre vyhodenie záložného padáku DOPLNKOVÁ VÝBAVA: Podpierka Predné pultík Vymedzovač záložákového priestoru pre záložný padák (zamedzuje samovoľnému pohyby menšieho záložného padáku v záložákovém priestore) Záložné padáky radu RS

No customer reviews for the moment.